Práve hráme: Loading...
  • 2
  • aa
  • bb
  • 1

Rádiorallye 2018

V dňoch od 21. – 25. 3. 2018 sme sa, ako to už býva zvykom, zúčastnili medzinárodnej súťažnej prehliadky tvorby a vysielania amatérskych univerzitných, vysokoškolských a internátnych rozhlasových štúdií, krúžkov, klubov – Rádiorallye. Tohtoročný 14-sty ročník sa odohrával vo východoslovenskom meste Prešov.

Počet všetkých nahrávok, ktoré odoslali slovenské i české rádiá, bol 138, čo predstavuje dokopy 7 hodín, 16 minút a 10 sekúnd kvalitnej tvorby mladých vysokoškolských študentov! Ako jedno z dvoch rádií, naše IRŠ RAPEŠ odoslalo nahrávky do každej súťažnej kategórie.

V odbornej porote sa okrem členov AČASU (Asociácia členov a sympatizantov IRŠ) nachádzali aj profesionáli, napríklad Kava, Arieli a Marek z Fun rádia, Kiva z rádia Košice, Martin Karlík z Českého rozhlasu, hostia z nášho RTVS a mnoho ďalších. Okrem hodnotenia nahrávok, prednášok a živého vysielania si hosťujúce prešovské rádio PaF pre nás pripravilo aj prehliadku mestom, návštevu prešovského Solivaru či večerné programy.

Spoločensky vyčerpaní, nevyspatí, ale zato spokojní s výkonmi, sme sa v nedeľu 25.3. poslednýkrát stretli so všetkými členmi rádií a porotcami, aby sme si vypočuli vyhodnotenie. Získali sme 4 prvé miesta, špeciálnu ceny od jednej z odborných porotkýň, a po sčítaní všetkých bodov sme sa síce nestali IRŠ roka, ale obsadili sme krásne tretie miesto.

O rok, približne v rovnakom čase, sa o organizáciu Rádiorallye 2019 bude starať bratislavské rádio TLIS, a my sa znovu vyberieme vyhrať nejeden diplom.

rr2018 4

rr2018 1

 

Sleduj nás aj tu

Počúvaj Rádio Rapeš live vo dne i v noci na svojom notebooku či počítači!
 
  Nestačí len počúvať! Techniku aj kukaňu môžeš sledovať na našich webkách.
 
 Chceš nás mať stále so sebou? Pripravujeme aplikáciu pre Android, už čoskoro!
 
Takisto nás môžeš nájsť aj na bielomodrej sociálnej sieti Facebook .
 

Facebook news